Střílny

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search


Zabalená střílna
Nazdar, kamaráde.
Střílna

Střílny představují jednu z hlavních překážek ve všech hrách Portal. Disponujíce zdánlivě nekonečnou zásobou munice a smrtící přesností se snaží zabít jakýkoliv testovací subjekt v jejich dohledu.

Střílny jsou dabované Ellen McLaine.

Typy střílen

Střílna

Střílna

Střílny jsou trojnozí nepohybliví roboti vystupující ve všech hrách Portal. Nemohou měnit svou pozici, ale umí vysunout boky svého těla (vysunout jejich "ruce"), čímž odhalí své dva páry kulometů. Střed jejich těla je tvořen jedním červeným okem (senzorem), z jehož středu je emitován zaměřovací laserový paprsek. Téměř celý vnitřní prostor střední části těla tvoří zásoba munice, což vysvětluje jejich zdánlivě nekonečnou zásobu nábojů při střílení.

Pokud se testovací subjekty nenachází v jejich dohledu, setrvávají v pohotovostním režimu se zbraněmi schovanými a nevykazují žádný pohyb. Pokud se však subjekt ocitne v jejich dohledu, střílny vysunou jejich zbraně a "přivítají" tohoto nešťastníka - začnou bezhlavě střílet. Budou útočit dokud subjekt nezemře nebo se neztratí z jejich dohledu. Pokud subjekt zmizí, střílny se ho budou chvíli snažit najít - budou pohybovat svým zaměřovacím laserem, a pokud pokus o znovunalezení subjektu selže, vrátí do pohotovostního režimu.

Střílny se dají deaktivovat či zničit mnoha způsoby. Nejběžnejší je převalit je nabok, co spůsobí to, že vydají vtipnou hlášku (např: "Polož mě dolů!"), začnou zběsile střílet po okolí a pak se deaktivují. Lze to provést několika zůsoby, například, že je zdvihnete a následně upustíte na zem, můžete na ně shodit předmět nebo je prostě postrčít. Jiné elegantní řešení je střelit pod ně portál a nechat je zažít onen jedinečný pocit při průchodu portály. Také lze použít Tepelný odrazovací paprsek nebo Materiální osvobozovací rošt aby jste se jich zbavili úplně.

V Portálu, se dá deaktivovaná střílna znovu aktivovat tím, že jí položíte na nohy. V Portálu 2 to lze provést pouze se střílnami, které jsou právě ve fázi deaktivace.

Raketová Střílna

Raketová Střílna

Raketová Střílna je unikátní nepřítel vystupující na konci hry Portal. Je to Jádro osobnosti, na kterém je připnutý raketomet. Po aktivaci, se pomalu zamíří na Chell a vydá zvuk před vystřelením rakety. Hráje důležitou roli při boji s GLaDOS, protože rakety musí proletět portálem aby ji zasáhly, co spraví že z ní odpadnou jádra osobnosti.

Rakety dokážou rozbít okna.

Porouchaná Střílna

Původní článek: Porouchaná Střílna
Porouchaná Střílna

Porouchané Stťílny, které Wheatley nazývá "Střílny ze šrotu", jsou nedokončené, někdy i beznábojové verze Střílen, které vystupují v Portál 2. Na rozdíl od normálních Střílen, tyhle mají vtipnější a sarkastičtější dialogy a mluví v mužném, méně robotickém hlasu.

Nejsou pro Chell nebezpečné, a často dělají vtipné komentáře, například "Kdyby se někdo ptal, řekni, že jsem tě zabil". Jejich komentáře ukazují, že jsou slepé, ale i tak jsou schopné cítit, že Chell je nablízku. Poprvé jsou spatřeny v kapitole, Útěk.

V Kooperativní kampani jse porouchané Střílny vracejí jako překážka pro Atlase a P-body, v dráze Pohybové Gély. Chovající se úplně funkčně jako normální Střílny a mluví nevinným ženským hlasem jako normálně. Jediný rozdíl mezi funkčními a porouchanými je ten, že jim chybí bílý kryt. Jedna z porouchaných Střílen v poslední místnosti v téhle dráze byla někým přeprogramovaná, a před smrtí řekne, že musí chránit lidi.

Frankenstřílna

Frankenstřílna

Frankenstřílny jsou bizarní kříženci střílny a skladové zátěžové kostky, objevující se v singleplayer kampani Portálu 2. Byly vytvořené Wheatleym, aby nahradili nedostatek testovacích subjektů, nicméně se ukázalo, že pro tento úkol poněkud nestačí. Poprvé je lze spatřit v kapitole Svrbění.

Frankenstřílny nemluví, namísto toho vydávají nesrozumitelné cvrlikavé zvuky. Slouží jako náhrada za zátěžové kostky pro Chell poté, co se dostane ven ze staré části komplexu a znovu potká Wheatleyho. Jejich jedinný rozdíl oproti normálním kostkám je ten, že budou bezcílně poskakovat okolo, dokud nejsou umístěny na příslušné tlačítko. Když jsou zvednuty Chell, stahují své nohy dovnitř kostky. Pokud se převrátí na bok, nebo se ocitnou vzhůru nohama, budou svýma nohama komíhat jako hmyz ve snaze se postavit.

Prima Donna Střílna

Ženská Střílna

Prima Donna Střílna (znamená První Žena v Italštině, titul dán Hlavní Spěvačce, divě, v opeře), označována herními soubory jako Ženská Střílna, je větši a tlustší Střílna uvedena na konci Portálu 2's single-player kampaňi Během Střílné opery, potom co GLaDOS konečně povolí Chell její svobodu opouštení Obohacovacího centra.

Apart from the ending, a Prima Donna Turret can also be found in the chapter The Return, at the end of Test Chamber 11; briefly seen in an elevator just as Chell enters the Chamberlock. It can also be found below the Rattmann's den in the same chapter during Test Chamber 16, where it is observing a turret quartet.

Střílna Král Zvířat

Král Zvířat

Střílna Král Zvířat je unikátní prvek v single-playerové mapách Portálu 2 která se poprvé zjevuje v prezentaci na zdech u výtahu k demonstrování "převzetí moci králem zvířat" v kapitole Zdvořilostní návštěva. Střílna je opravdu obrovská v porovnání s lidmi znázorněnými na prezentaci také, a vypadá to, že střílna disponuje zbraněmi na svých vysunovacích bocích, stejně jako klasické střílny.

Od ostatních střílen se liší hlavně svou ohromnou velikostí, zlatou korunou, a tělem zbarveným ve stylu leopardí kůže. V obsahu prezentace je Král Zvířat použit jako příklad "entity nebo formy organizace schopné převzít vládu nad Zemí která "...odmítá, nebo je neschopná naslouchat rozumu".

Skutečný "Král Zvířat" se objevuje pouze jednou jedinkrát v celé hře, během závěrečné scény single-playerové kampaně, během které Chell vyjíždí výtahem nahoru a k tomu jí zpívá opera střílen. Král Zvířat zde hraje hlubší tóny orchestru.

Vznášející Střílna

Vznášející Střílna ve hře

Vznášející Střílna je nevyužitá Střílna nalezená v souborech hry Portálu 2. Využívá model Zvědavého jádra. Vyzařuje laser, podobně jako ostatní typy Strřílen, je světle modrý a může spálit hráče podobně jako Tepelný Odrazový Paprsek, narozdíl od Tepelného Odrazového Paprsku jeho laser nevytváří bariéru pro hráčův pohyb, ane neinteraguje s herním mechanikami. Vznášející Střílna může být spawnována v Portál 2 použitím cheat commandu ent_create npc_hover_turret.

Appearances

Portal

Zhlédněte také: Portal

Turrets are introduced as testing hazards to Chell during the entirety of Test Chamber 16. Following this, they continue to appear throughout the remaining test chambers and eventually, during Chell's escape.

Portal: Still Alive

Zhlédněte také: Portal: Still Alive

Portal 2

Zhlédněte také: Portal 2

Turrets reprise their role as testing hazards to Chell and to Atlas and P-body for the game's co-op campaign, and appears fairly early in the game. Distinct versions of the Turrets are introduced, including the Defective Turrets and Animal King Turret.

Galerie

Videa

Zhlédněte také: Videos

The Turrets and Animal King Turret as they appear in Chamberlock informational videos.

Drobnosti

  • When GLaDOS attempts to kill Wheatley with a paradox in the beginning of Chapter 8: The Itch, every Frankenturret is fried, humorously implying that they are smarter than Wheatley.
  • The shipping box for the Turrets states that one of the blue painted Turrets was bought on January 25, 2010 by a person with an unreadable name. The reference to Michael Jackson can be seen on the box.[citation needed]

Související achievementy

Portal

Přátelská střelba
Přátelská střelba
Zbav se věže pomocí jiné věže.

Portal: Still Alive

Cítít Se Jako Plovoucí
Cítít Se Jako Plovoucí
Rozpusťte střílnu.
Je Tam Někdo?
Je Tam Někdo?
Dokonči hru bez toho aby si byl střelen.
Saw That One Coming
Saw That One Coming
Cause a rocket sentry to destroy its own rocket when the rocket has been redirected back towards it.
The Camera Adds 10 Pounds
The Camera Adds 10 Pounds
Knock a turret over with a security camera.

Portal 2

Co jsme si, to jsme si
Co jsme si, to jsme si
Zachraňte střílnu před zničením
Létající střílna
Létající střílna
Katapultujte střílnu pomocí vystřelovací plošiny
Sám skenován
Sám skenován
Stůjte v detektoru závadných střílen
Provotanec
Provotanec
Zatančete v kooperativní hře před střílnou, která je zablokovaná světelným mostem

Zhlédněte také