Portály

From the Portal Wiki
< Portals
Revision as of 21:24, 17 February 2018 by Tark (talk | contribs) (Tark moved page BINANCE +1^866^995^4355 BINANCE s~u~p~p~o~r~t NUMBER/cs to Portals/cs over a redirect without leaving a redirect: revert)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
P-body testuje Příruční portálové zařízení
Setrvačnost, funkce zachování hmoty a rychlosti, je zachovaná mezi portály. Laicky řečeno, rychlost vstupu do portálu je rychlostí vystoupení z portálu.
GLaDOS

Portály jsou hlavní herní mechanikou v sérii Portal her. Portály se umisťují výstřelem z Příručního portálového zařízení a pracují v párech, díky čemuž je možné se přemisťovat se mezi dvěma místy na mapě, kde jsou portály umístěny, a to oběma směry. V kampani pro jednoho hráče střílí hráč modré a oranžové portály, zatímco v kooperativním módu má každý robot své vlastní barvy portálů, které slouží k jejich snadnému odlišení. Atlas vytváří portály růžové a azurové barvy, kdežto P-body může vystřelit červené a žluté portály. Portál, který není v páru, vypadá jako jednobarevný ovál; spárovaný s druhým se zobrazuje jako ovál s barevným okrajem a jeho "střed" je v podstatě "okno" do dalšího portálu. Jakékoliv předměty cestující portály si zachovávají hmotnost i rychlost pohybu. Dokáží také udržovat tok světla a gravitace, což se využívá zejména v Excursion Funnelech a světelných mostech.

Chyby

  • Portálové zrychlení: Hráč může zrychlit svůj pohyb přes portály, pokud okamžitě po opuštění portálu vytvoří ten samý na stejném místě, ze kterého vyletěl. Je to způsobeno tím, že při přemístění portálu někde jinde (nebo tentokrát na stejné místo) tento hráče trochu odstrčí.

Galerie