Vysoko-Energetický Brok

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
Vysoko-Energetický Brok v Portalu
Ačkoli bezpečnost je jeden z hlavních cílů Obohacujícího centra, Aperture Science Vysoko-energetická Koule, jez lze spatřit v levé části místnosti může způsobit, a způsobuje trvalé následky, jako třeba vypaření.
GLaDOS

Vysoko-Energetický Brok je mechanizmus představený v Portalu. Je to rychle se pohybující koule, vystřelená generátorem zabudovaným v Testovací místnosti. Hráči ji nasměrují kouli do chytače, který zaktivuje výtah nebo zařízení dřív než koule zmizí a vybuchne. Koule jsou extrémně nebezpečné a na dotyk instantně zabije (vypaří) Chell. Střílny jsou jen odstrčeny. Generátor Vysoko-energetický Broků hraje mizernou roli v 7. testovací místnosti než jej nahradí generátor Tepelného Odstrašujícího Paprsku.

Portal

Vysoko-Energetický Pelet byl běžný mechanický prvek v Portalu, poprvé se objevil v Testovací Místnosti 06 a opakovaně se poté objevoval v průběhu hry. Testovací místnost obsahovala 2 druhy Vysoko-energetických broků, obyčejný žlutý, a zvláštní zelený. Protože zelený nikdy nezmizí a nevybuchne, je občas nazýván jako Super Vysoko-energetický Brok.

Portal 2

Vysoko-energetické broky se v Portalu 2 neobjevují; generátory však ano. Objevují se v 7. testovací místnosti, která je identická 6. testovací místnosti v Portalu. Tato podobnost je odstraněna když je GLaDOS vymění Tepelnými Odstrašujícími Paprsky.

Galerie

Zajímavosti

  • Energetický Brok používá model Energetické Koule Combinů ze série Half-Life.
  • Broky se "obnovují" když proletí portálem, takže hráči je mají možnost prolétávat než zjistí řešení místnosti.
  • V jednom z testů v Portalu hráči používají Kostku Společnici k ochraně před energetickými koulemi.