Gels/cs

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
Don't get covered by the gel.
Dosud úplně nevíme, o jaký prvek se jedná, ale řeknu vám toto: Je to živý prvek a NEMÁ rád lidskou kostru.
Cave Johnson

Gely jsou Mechanismy oficiálně představen ve hře Portal 2. Jsou to barvy jako kapaliny, které dodávají různé efekty při aplikaci na povrchy a předměty.

Gely

RepulsionGel.png

Odpuzujíci Gel

Původní článek: Odpuzujíci Gel

Tento gel je světle modrá látka, která poskytuje odpuzující schopnosti. Všechny objekty, podobně jako Kostky a Střílny, který narazí na povrch potažený odpuzujícim Gelom se buď odrazí od gelu nebo si objekt potažený odpuzovacím Gelom bude skákat po celém místě. Vzhledem k dopadu, výška, ze které předmět testu padá před přistáním na povrchu gelu pokryté ovlivňuje výšku skoku. Zkušební předměty mohou také použít gel pro pohyb tam a zpět mezi dvěma rovnoběžnými plochami, než aby pouze poháněny nahoru a dolů.

PropulsionGel.png

Pohonný Gel

Původní článek: Pohonný Gel

Pohonný Gel je světle oranžová látka, která významně zvyšuje rychlost objektu a snižuje tření pohyblivých objektů na povrchu(y) je aplikován na. Všechny objekty, na které se vztahuje v tomto gelu mají své tření snížena, což způsobuje jejich klouzat po podlaze snadno.

ConversionGel.png

Konverzní Gel

Původní článek: Konverzní Gel

Portálovo vodivou bílá látka vyrobena změsíčních hornin. Konverzní Gel umožňuje testovací subjekty dávat Portály na plochy dříve neschopné vedení portály.

CleansingGel.png

Čistící Gel

Tento gel se může zdát být obyčejnou vodu se schopností spláchnout jiných typů gelů z povrchů a objekty, které byly potažené. Nemá žádné zvláštní vlastnosti, pokud jde o hraní, a jako takové, nemá vliv na žádné jiné než ty, na které se vztahuje v jiných gelech povrchy.

Achivementy

Vertikální mistr
Vertikální mistr
Ovládněte odpuzovací gel
Vybílení
Vybílení
Dokončete první test s konverzním gelem
Silnější než přilnavost
Silnější než přilnavost
Pán pohonného gelu
Schrödingerova kostka
Schrödingerova kostka
Chyťte modře obarvenou kostku dříve, než se dotkne země

Galerie

Drobnosti

Taky se koukněte