Portal 2: Lab Rat

From the Portal Wiki
Jump to: navigation, search
Doug Rattmann v komixu Portal 2: Lab Rat

Portal 2: Lab Rat je komiks, grafická novela vydaná v dubnu 2011. Tento komiks, který vznikal za spolupráce Valve a známých komiksových kreslířů (mezi nimiž jsou např. Michael Avon Oeming a Jay Pinkerton), rozkrývá události mezi koncem prvního Portalu a začátkem Portalu 2.

Shrnutí děje

Komiks se točí kolem Douga Rattmanna, pracovníka v laboratořích Aperture Science, u kterého byly zaznamenány případy schizofrenie. Přežil pokus GLaDOS zabít všechny zaměstnance v Aperture Science, jakmile byla zapojena do systému. V průběhu komiksu se Doug vkrádá do komplexu a potají sleduje Chell v její cestě testovacími komorami, ve které ji GLaDOS testovala. Komiks končí ve chvíli, kdy se zraněný Rattmann plazí do kryogenické komory a sám se uvádí do spánku.

Tento komiks byl vydán postupně ve dvou částech.

Část 1

Část 2

Zajímavosti

  • Na straně 7 se při explozi objevuje kniha "Art Therapy - The Bennet Way", která vysvětluje, proč Doug Rattmann v komplexu Aperture kreslí na zdi. Umění je pokusem o zlepšení jeho stavu a zmírnění schizofrenie.
  • Na straně 13 se letmo ukazují Gravity Gun a Combine Health Dispenser z Half-Life 2 a také Black Mesa Health Station a H.E.V. Suit Charger z Half-Life.
  • Jedna z Rattmannových hlášek zní "Živá i mrtvá, dokud někdo neotevře krabici," což odkazuje na Schrödingerovu kočku, teorii, která zahrnuje neurotoxin a kočku zavřenou v krabici. Podle této teorie je kočka v určitém okamžiku mrtvá i živá zároveň, jenže když krabici otevřeme, vždy ji uvidíme pouze živou nebo mrtvou.