Portal 2: Lab Rat

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
Doug Rattmann w Portal 2: Lab Rat

Portal 2: Lab Rat to komiks wydany w kwietniu 2011 jako wspólny projekt Valve i znanych artystów komiksowych, takich jak Michael Avon Oeming i Jay Pinkerton, prezentuje wydarzenia dziejące się między końcem Portala i początkiem Portala 2.

Podsumowanie fabuły

Komiks śledzi poczynania Douga Rattmanna, pracownika laboratorium w Aperture Science cierpiącego na schizofrenię, który przeżył próbę zamordowania każdego pracownika obiektu przez GLaDOS po jej pierwszym włączeniu. Prześlizgując się przez budynek, obserwuje z cienia, w czasie, gdy Chell jest testowana przez GLaDOS. Komiks kończy się, gdy zraniony Rattmann doczołguje się do komory kriogenicznej i umieszcza siebie w hibernacji.

Komiks został wydany w dwóch częściach.

Część 1

Część 2

Ciekawostki

  • Na stronie 7, książka pod tytułem "Terapia Sztuką - Sposób Benneta" może być zauważona w czasie eksplozji, co wyjaśnia, czemu Doug Rattmann rysuje murale na ścianach obiektu; używa sztuki jako próby zwalczania schizofrenii.
  • Na stronie 8, na dole formularza aplikacjnego Chell jest wiadomość w kodzie binarnym. Po konwersjii do ASCII można odczytać "The cake is a lie."
  • Na stronie 13 komiksu, można zauważyć Gravity Gun i Combine Health Dispenser z Half-Life 2, a także Black Mesa Health Station i H.E.V. Suit Charger z Half-Life.

Linki zewnętrzne