Maź

From the Portal Wiki
< Goo
Jump to navigation Jump to search
Maź w Portalu 2.
The subtext of that acid pit is acid. The content of the pit is also acid. I'll let you fully absorb it.
GLaDOS

Maź (ang. Goo),[1] znana także jako Toksyczna Woda, Kwas, oraz Płynne Zagrożenie, jest typowym zagrożeniem w Portalu i Portalu 2.

Omówienie

Dla pomieszczeń testowych maź jest używana często, a po to, żeby większą szansę na porażkę, oraz upewnienia się, że obiekty testowe bardziej precyzyjnie wykonują swoje ruchy i stawianie portali.

Obiekty które wpadły do mazi nie mogą być odzyskane. W niektórych przypadkach, kiedy elementy testu, takie jak kostki, które są potrzebne do rozwiązania testu, zamiennik zostanie szybko wysłany, jeżeli poprzedni został wrzucony do mazi. W niektórych momentach w Portal 2, słychać jak obiekty w mazi dematerializują się od razu po wrzuceniu.

W Portalu maź wygląda jak mieszanka czerwonych, zielonych i brązowych płynów, które wyglądają jakby cały czas się mieszały. Jakikolwiek kontakt z mazią wywołuje natychmiastowe obrażenia, które po chwili zabijają Chell, P-Body'ego, Atlasa czy kimkolwiek grasz. W Portalu 2, maź ma kolor brązowy, często z dymem latającym wokół niej, jak w Portalu.

Gallery

References