Portal Wiki: Tłumaczenia na język polski

From the Portal Wiki
Jump to: navigation, search
Współautorzy:
Aktywni
NieaktywniPostęp tłumaczeń

Polish (pl)
20%  
Ostatnie zmiany Więcej statystyk

Witaj!

Portal polishhub.png

Jesteś tutaj, ponieważ postanowiłeś pomóc nam w tłumaczeniu tej Wiki na język polski. Znajdziesz tu informacje, które pomogą Ci w tworzeniu tłumaczeń; jeżeli masz jakieś pytanie, skontaktuj się z nami poprzez naszą grupę w serwisie Steam, bądź zadaj pytanie na stronie dyskusji niniejszego artykułu, gdzie również poruszamy rozmaite tematy związane z tłumaczeniami na język polski. Nieoficjalna Portal Wiki posiada własny kanał IRC, gdzie na bieżąco możesz śledzić zmiany na stronie oraz uczestniczyć w dyskusji w czasie rzeczywistym. Jeżeli używasz klienta IRC, połącz się z serwerem Freenode, a następnie wejdź na kanał #pwiki ; możesz również użyć do tego celu przeglądarki internetowej, klikając link.
Przydatne porady

  • Sprawa najważniejsza - nie używamy stron typu Tłumacz Google do tworzenia polskich wersji artykułów. Jest to pójście na łatwiznę, a efekt jest naprawdę mizerny. Jeżeli będziesz używać wspomnianego sposobu, skończy się to upomnieniem, a następnie banem.
  • Rób użytek z funkcji "Show preview". Pozwoli Ci to uniknąć potencjalnych błędów.
  • Zawsze podpisuj swoje wypowiedzi na stronach dyskusji, używając do tego celu ~~~~ .
  • Pamiętaj o wstawianiu linków. Jeżeli takowe występują w angielskiej wersji artykułu, wersja polska również musi je posiadać.
  • Jeżeli chcesz dodać nową ciekawostkę, musisz ją najpierw dodać do angielskiej wersji artykułu. Jeżeli nie zostanie usunięta, możesz ją przetłumaczyć na język polski. Tutaj znajdziesz wskazówki jak dodać dobrą ciekawostkę.

Ważne i przydatne strony

(*) - po zakończeniu tłumaczenia/porządkowania artykułu należy usunąć uprzednio wstawiony nagłówek (np. jeżeli artykuł został oznaczony do posprzątania tagiem {{cleanup}} to po zakończeniu porządków należy ów tag usunąć).