User:KristoforoH/caroline/pl

From the Portal Wiki
Jump to: navigation, search
Portret Caroline w Portal 2 poziom, The Reunion.
Ona jest podstawą tego przedsięwzięcia. Jest też piękna jak obrazek. Przepraszam chłopaki, ale ona już wyszła za mąż. Za Naukę.
Cave Johnson

Nigdy nie widziany w kampanii jednoosobowej Portal 2, Caroline była osobistą asystentką założyciela Aperture Science CEO Cave Johnson, dopiero później stała się jego następcą. Nie wiadomo dużo o niej, słychać ją tylko w niewielkiej części wiadomości nagranych przez Cave Johnsona.

Z nagrań wynika, że Cave Johnson bardzo szanował Caroline i mówił, że jest "podstawą tego przedsięwzięcia",a przed swoją śmiercią mianował ją swoją następczynią .

Mimo, że nie wiadomo od kiedy pracowała w Aperture Science, wiadomo, że miał o niej na tyle wysokie mniemanie, że polecił przetransplantowanie jej umysłu do rdzenia, który stał się GLaDOS by kontrolowała cały obiekt z rdzenia

Głosu Caroline użyczała Ellen McLain.

Przegląd postaci

Jej los

Gdy stało się jasne, że Cave Johnson nie doczeka realizacji jego wielkiego projektu sztucznej inteligencji, przekazał kontrolę nad Centrum Wzbogacania Caroline i nakazał, jeśli zajdzie taka potrzeba, przetransplantowanie jej umysłu do komputera. Jako Chell eksplorujemy stare i zapomniane części placówki razem z GLaDOS w baterii z ziemniaka i nieświadomie odkrywa, że odpowiadając na jego instrukcje w nagraniach robi to tak samo jak Caroline.

Staje się jasne, że umysł Caroline został przełożony do Sztucznej Inteligencji, która stała się GLaDOS, co przypomina sobie ona słuchając nagrań. Caroline powoli zamienia się tylko we wspomnienia, GLaDOS uznaje, że rozpocznie bez niej nowe życie. Po pokonaniu Wheatleya i odzyskania kontroli nad Centrum Wzbogacania GLaDOS dziękuje Chell za bycie jej najlepszym przyjacielem i odnalezienie, gdzie w jej mózgu znajduje się Caroline, a Spiker oznajmia, że Caroline została usunięta z systemu.

Nie wiadomo jak długo GLaDOS była Caroline. Linijka "Teraz mała Caroline też jest tutaj" z piosenki zamykającej grę "Want You Gone" sugeruje, że Caroline nadal jest gdzieś w pamięci GLaDOS. Voice actress Ellen McLain stated on a panel at Anime Midwest 2011, that to her belief, Caroline is not deleted at all.

Portrait

Below is a portrait of Aperture founder Cave Johnson, with a woman standing beside him. Though unconfirmed, the most obvious candidate is that the woman is Caroline.

The portrait appears in a hidden room after completing the first test chamber in the chapter, The Reunion. When found, GLaDOS will comment on the portrait, stating that both the man and the lady seem familiar. Players will earn the achievement "Portrait of a Lady" after the portrait is found.

Gallery

Trivia

  • There are unused Caroline voice files in the game files, which suggest Caroline was against the idea of implanting her mind into the AI.
  • Valve Visual Designer Laura Dubuk was the inspiration for Caroline's appearance.[potrzebny cytat]

See also