Space Sphere/pl

From the Portal Wiki
Jump to: navigation, search
SpaceCore.png
Space space wanna go to space yes please space. Space space. Go to space.
Rdzeń kosmosu

Rdzeń kosmosu jest uszkodzonym rdzeniem osobowości z męskim oprogramowaniem. Pierwszy raz pojawia się w Portal 2. Jest on pierwszym z trzech rdzeni które Chell przyczepia Wheatleyowi podczas procedury inicjacji rdzenia.

Rdzeń kosmosu jest przykładem rdzenia osobowości który oszalał. Przez co używa on swojego hiperaktywnego sposobu mówienia stale wspominając o swoim uwielbieniu do kosmosu i o tym że chciałby polecieć w kosmos. Jego marzenie o tym że chciałby znaleźć się w kosmosie zostaje spełnione kiedy wsyssa go portal który wysyła jego i Wheatleya w kosmos. Jednak mała część jego dialogów oznacza, że być może znudził mu się kosmos i chce powrotu na ziemię. Po piosence "Want You Gone" na końcu gry można zobaczyć rdzeń kosmosu razem z Wheatleyem.

Rdzeń kosmosu razem ze wszystkimi uszkodzonymi rdzeniami podkładał Nolan North.

Galeria

Ciekawostki

  • Rdzeń kosmosu był inspirowany filmem Oregon Coast Aqaurium.
  • Rdzeń kosmosu stał się popularną postacią w internecie po wyjściu Portala 2. Można było znaleźć parodie kulturalnych filmów z jego udziałem.
  • Żeby uczcić The Elder Scrolls V: Skyrim Valve stworzyło i wrzuciło do Warsztatu Steama moda który sprawiał że Rdzeń kosmosu spadał z nieba blisko domu przed miastem Whiterun. W tym modzie znany jest jako Space Core.

Zobacz też