Turret Opera

From the Portal Wiki
Jump to navigation Jump to search
Turret Opera, widoczna na końcu gry.
Mia bambina, oh ciel
Prima Donna Turret

Turret Opera pojawia się na końcu trybu jednoosobowego Portala 2. Składa się z dużej ilości wieżyczek, które zamiast ranić gracza, tworzą melodię razem z Primą Donną jako główną śpiewaczką.

Turret Opera została wprowadzona jako sekret w Pomieszczeniu testowym 16 z testów GLaDOS w Rozdziale 3: Powrót ukryta za ścianą ze szczeliną blisko startu testu, gdzie można zobaczyć wieżyczkę w środku. Po wejściu Chell mogłaby zobaczyć wieżyczki w pomieszczeniu jak śpiewają serenadę do Prima Donny.

Turret Opera może być zobaczona ponownie, ale po raz ostatni, jako bliskie zakończenie kampanii jednoosobowej na podstawie popularnej frazy operowej "to nie koniec, dopóki gruba dama śpiewa" - kiedy Prima Donna ostatecznie śpiewa w grze razem z innymi wieżyczkami.

Sekwencja opery rozpoczyna się kiedy Chell zostaje wysłana przez GLaDOS na powierzchnię. Winda zatrzymuje się naprzeciwko paru Wieżyczek wcelowujących w Chell sprawiając, że wygląda to na kłamstwo ze strony GLaDOS o przysiędze wolności. Zamiast tego, wieżyczki zaczynają jej śpiewać serenadę. Kiedy winda dostaje się wyżej Chell widzi większą grupę wieżyczek czekających na rozpoczęcie śpiewu Prima Donny oraz wieżyczki Króla Zwierząt wprowadzający nuty basowe. Opera jest wciąż słyszalna, kiedy winda dociera na powierzchnię do momentu, kiedy Chell wykonuje krok na zewnątrz.

Cara Mia Addio! by Aperture Science Psychoacoustics Laboratory [2:33] | Download Pobierz | Play icon.png Graj

Słowa operowe

Ciekawostki

  • Słowo "ciel" jest grą słów; zostaje wymówione tak samo, jak Chell.
  • Jedna Frankenwieżyczka może zostać zauważona jak drepcze za grupą Wieżyczek po lewej stronie pomieszczenia operowego.
  • Kiedy winda jedzie w górę, w tle można zobaczyć Kostkę Towarzyszącą z Portala, lecącą przez rury.
  • Przed zostaniem aktorem głosowym, Ellen McLain była śpiewaczką operową.
  • Zostało dowiedzione przez Ellen McLain że zaśpiewała obydwie piosenki, czyli Want You Gone oraz Turret Opera w mniej niż dwie godziny.
  • W Portal 2 można usłyszeć, jak Kostki Towarzyszące brzęczą sobie tą piosenkę, kiedy się do nich przybliżymy.

Arkusz muzyczny

Sebastian Wolff dokonał transkrypcji piosenki i rozprowadził ją jako darmowy arkusz muzyczny:

Może być także znalezione jako "Cara Mia Adio" na Spotify

Zobacz także