Portale

From the Portal Wiki
< Portals
Revision as of 04:00, 13 June 2023 by Naleksuh (talk | contribs) (Reverting vandalism)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
P-body testujący Handheld Portal Device


Pęd, funkcja masy i prędkości, są zachowywane pomiędzy portalami. W prostych słowach, szybka rzecz wchodzi, szybka rzecz wychodzi.
GLaDOS

Portale są ważnym elementem mechaniki serii Portal. Tworzone są poprzez wystrzał z Przenośnego Urządzenia Portalowego. Działają w parach co umożliwia dwustronne przemieszczanie się między dwoma portalami. Gracz może umieszczać niebieskie i pomarańczowe portale w kampanii dla jednego gracza, jednak w trybie kooperacji każdy robot posiada swoje własne kolory portali, aby je rozróżnić. Atlas może tworzyć fioletowe i turkusowe portale, a P-body - czerwone i żółte. Pojedyncze portale wyglądają jak jednolitego koloru owale, a para portali wygląd jak owal z kolorową obwódką - z środkiem będącym "oknem" na widok z drugiego portalu. Portale są także zdolne do zachowywania masy i prędkości każdego obiektu, który przechodzi przez nie. Mogą one także zachowywać przepływ światła i grawitacji, co widać w przypadku tub transportowych i barier świetlnych.

Błędy

  • Zwiększanie pędu: Gracz jest w stanie zwiększyć swój pęd, kiedy podróżuje przez dwa portale położone na podłodze przez używanie podstawowego i drugorzędnego przycisku strzału, kiedy opuszczają odpowiednio pierwszy lub drugi portal. Spowodowane jest to odpychaniem gracza od portalu kiedy zostaje on umieszczony w innym miejscu (lub w tym wypadku, w tym samym miejscu).

Galeria