760
edits
Line 3: | Line 3: | ||
== Translation (en --> zh-hant --> zh-hans) == | == Translation (en --> zh-hant --> zh-hans) == | ||
=== Test Chamber related === | === Test Chamber related === | ||
==== Portal ==== | |||
{|class="wikitable" style="width:100%" | {|class="wikitable" style="width:100%" | ||
! Article | ! Article | ||
! style="width:20%" | Status (zh-hant) | ! style="width:20%" | Status (zh-hant) | ||
! style="width:20%" | Status (zh-hans) | ! style="width:20%" | Status (zh-hans) | ||
|- | |||
| colspan="3" | <center><b> Standard chambers </b></center> | |||
|- | |- | ||
| Test chamber 00 | | Test chamber 00 | ||
Line 65: | Line 66: | ||
| {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 13/zh-hant|click]]) | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 13/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 13/zh-hans|click]]) | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 13/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Test chamber 14 | | Test chamber 14 | ||
| {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 14/zh-hant|click]]) | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 14/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 14/zh-hans|click]]) | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 14/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Test chamber 15 | | Test chamber 15 | ||
| {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 15/zh-hant|click]]) | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 15/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 15/zh-hans|click]]) | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 15/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Test chamber 16 | | Test chamber 16 | ||
| {{c| | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 16/zh-hant|click]]) | ||
| {{c| | | {{c|Done}} ([[Portal Test Chamber 16/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Test chamber 17 | | Test chamber 17 | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17/zh-hant|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17/zh-hans|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Test chamber 18 | | Test chamber 18 | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18/zh-hant|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18/zh-hans|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Test chamber 19 | | Test chamber 19 | ||
Line 157: | Line 110: | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal GLaDOS' Chamber/zh-hant|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal GLaDOS' Chamber/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal GLaDOS' Chamber/zh-hans|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal GLaDOS' Chamber/zh-hans|click]]) | ||
|- | |||
| colspan="3" | <center><b> Advanced chambers </b></center> | |||
|- | |||
| Test chamber 13 (Advanced) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 13 (Advanced)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 13 (Advanced)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 14 (Advanced) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 14 (Advanced)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 14 (Advanced)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 15 (Advanced) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 15 (Advanced)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 15 (Advanced)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 16 (Advanced) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 16 (Advanced)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 16 (Advanced)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 17 (Advanced) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17 (Advanced)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17 (Advanced)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 18 (Advanced) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18 (Advanced)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18 (Advanced)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| colspan="3" | <center><b> Bonus chambers </b></center> | |||
|- | |||
| Test chamber 13 (Bonus) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 13 (Bonus)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 13 (Bonus)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 14 (Bonus) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 14 (Bonus)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 14 (Bonus)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 15 (Bonus) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 15 (Bonus)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 15 (Bonus)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 16 (Bonus) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 16 (Bonus)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 16 (Bonus)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 17 (Bonus) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17 (Bonus)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 17 (Bonus)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| Test chamber 18 (Bonus) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18 (Bonus)/zh-hant|click]]) | |||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber 18 (Bonus)/zh-hans|click]]) | |||
|- | |||
| colspan="3" | <center><b> Related articles </b></center> | |||
|- | |- | ||
| List of Portal chambers | | List of Portal chambers | ||
Line 165: | Line 172: | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber template/zh-hant|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber template/zh-hant|click]]) | ||
| {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber template/zh-hans|click]]) | | {{c|In progress}} ([[Portal Test Chamber template/zh-hans|click]]) | ||
|- | |- | ||
| Category:Portal chambers | | Category:Portal chambers | ||
Line 172: | Line 178: | ||
|} | |} | ||
==== Portal 2 ==== | |||
{|class="wikitable" style="width:100%" | {|class="wikitable" style="width:100%" | ||
! Article | ! Article | ||
! style="width:20%" | Status (zh-hant) | ! style="width:20%" | Status (zh-hant) |
edits